ICCF Congress, Bad Neuenahr, Germany

25th - 31th August 1996

 

Title Awards

 

.

.

 

BadNeunahr Homepage

Participants

Photos

.

..

.

 

 

 

 

 

International Grandmaster

U. Andersson (SWE), H. Burger (GER), S. Busemann (GER), H.M. Elwert  (GER), A. Gipslis (LAT), G.F. Gottardi (SWZ), M.W. Johnson (ENG), D.A. Kilgour (SCO), T. Kokkila (FIN), V. Normantas (LTU), M. Prizant (ENG), B. Silwa (POL), P. Stigar (NOR), I. Veinger (ISL)

.

International Master

M.B.K. Al-Thani (QTR), R.F. de Alvarenga (BRS), J. Andersen (GER), H. Berglöf (GER), W. Bielecki (POL), Z. Blak (POL), C.A. Blanco (GUA), V. Borisov (RUS), W. Bricke (GER), H. Brüning (GER), J.E. Clarizza (ARG), J.A. Enricci (ARG), I. Firnhaber (GER), U. Fremiotti (ITA), M. Gessat (GER), I. Gosztola (HUN), W. Grohde (GER), E. Gromotka (GER), H. Gundersen (NOR), L. Györkös (HUN), T. Hannebauer (GER), K.B. Harman (ENG), V. Hefka (SLK), H-O. Herr (GER), G. Heyl (GER), R. Hiltunen (FIN), R. Holmberg (SVE), H. Holmsgaard (DEN), M.Yu. Jakhkind (UKR), S. Jardof (DEN), M. Jasinski (POL), A.N. Kashlyak (RUS), S.O. Khlusevich (RUS), A.S. Konev (RUS), V.A. Konstantinov (RUS), S.P. Kuznetsov (UKR), N. Lauritsen (DEN), G. Lepikhov (UKR), M. Matlak (POL), S.J. Mezhebitsky (UKR), J. Mularczyk (POL), S. Muravjev (UKR), U. Nebel (GER), A. Oomen (NLD), R. Pfretzschner (GER), C.A. Piccon (ARG), M. Pichler (GER), T. Pitkäranta (FIN), K. Pitksar (EST), K. Podzielny (GER), J.M. Pons Ribot (ESP), C. Pragua (GER), C.R. Quaresma (POR), P. Raivio (FIN), L.S. Reis (POR), J.S. Rosenstein (ISL), T. Saarenpää (FIN), A.G. Savage (USA), R. Sielaff (GER), W. Siewert (GER), E.H. Sprenger (NLD), H. Svane (DEN), C. Teichmann (CZE), M. Tettinek (DEN), B. Tsoukkerman (NLD), M.Voss (GER), G. Walker (SWZ), K. Weber (GER), M.W. Wills (ENG), G.A. Yakobson (RUS), N.G. Yakovlev (RUS), R. Zajontz (GER), J. Zverjaka (UKR)  

.

Lady International Master

H. Kubikova (CZE), V. Nejezchlebova (CZE), N. Németh (HUN), I.P. da C. Simonsen (BRS), B. Vandecasteele (BRS)

.

International Arbiter

C.C. Espindola (ARG), J.D. Finkelstein (ARG), T. Klauner (LUX), C.A. MacGregor (SCO), J.S. Morgado (ARG), E. Nielsen (DEN)

.

.

S. Busemann (GER)
International  Grandmaster
.
.
H.M. Elwert (GER)
International  Grandmaster
.
.
J.D. Finkelstein (ARG)
International  Arbiter
.
.