ICCF Congress, Benalmadena, Spain

20 - 26 October 2007

Title Awards

 
 

.

.

.

Benalmadena Home

Participants

Photos

.

.

 

 

 

 

 

.

Grandmaster

David Beaumont (ARG), Jason Bokar (USA), Jalil A.Davletov (RUS), P. Drake Diez de Rivera (ESP), Chris Fenwick (AUS), Jan-Olof Forsberg (SWE), Alvar Kangur (EST), Klaus Kögker (GER), Jacques Kuiper (NED), Fred Kunzelmann (GER), Morten Lilleören (NOR), Zdenek Nývlt (CZE), Sakae Ohtake (JPN), Vladimir V.Perevertkin (RUS), Heikki Pigg (FIN), Kiyotaka Sakai (JPN), Tamás Sasvâri (HUN), Marjan Semrl (SLO), Jannis Serafim (GER), Christophe Spitz (FRA), Hans van Unen (NED)


.Senior International Master


Stefan Andéer (SWE), Olegs Batakovs (LAT), Manuel J.Bescós Anzano (ESP), Un Blass (ISR), Aleksandr M.Borzenko (RUS), Albert Bost (GER), Jurgen Bücker (GER), Miguel Ángel Cánovas Pordomingo (ESP), Claudio Cesetti (ITA), Jocelyn Cote (CAN), Vincenzo Dell' Isola (ITA), Alberto Dosi (ITA), Milos Drugda (SVK), Raivo Dzenis (LAT), Pavol Eiben (SVK), Manfred Genzmann (GER), Virginijus Grabliauskas (LTU), Helmut Grill (GER), Ole N.Hansen (DEN), Ján Helbich (SVK), Stefan Heise (GER), Hertmut Höbel (GER), Rudolf Hofer (AUT), Alexander Horvath (SVK), Roberto Juan Jacquin (ARG), Joop Jansen (NED), Christophe Jaulneau (FRA), Miroslaw Jaworski (POL), Tor Arne Klausen (NOR), Danilo Korze (SLO), Wolfgang Kund (AUT), Alexej Lelenko (SVK), Ervin Liebert (EST), Ante Ljubicic (CRO), Řystein Lorentzen (NOR), Rüdiger Löschnauer (AUT), Jan Lounek (CZE), Jozef Lubas (POL), Lubomir Machýcek (CZE), Jari Mannermaa (FIN), António J.Brito Moura (POR), Jacek Oskulski (POL), Jon Ostriker (USA), Philippe Pansier (FRA), Giuseppe Pezzica (ITA), Rafael Pierzak (POL), Giuseppe Poli (ITA), Daniel Povchanic (SVK), René C.H.Raijmaekers (NED), Mauricio Rebord (ARG), Kenneth M.Reinhart (USA), Vincenzo Rezzuti (ITA), Eros Riccio (ITA), Jon Rřrosgaard (NOR), Guilermo Santana Peńate (CUB), Thomas Scherk (GER), Theo Schmidt (GER), Miron Sferle (ROM), Mikhail I.Shablinsky (BLS), António Augusto Silva (POR), Sérgio Luiz de Souza (BRA), Rene-Reiner Starke (GER), David Vrkoc (CZE), Jos de Waard (NED), Christopher C.Williams (ENG), Thorsten Winkler (GER), Slawomir Wojtyra (POL), Peter Zebre (SLO) 


.International Master

Olle Alfredsson (SWE), Tadeusz Baranowski (POL), Rufino Bocanegra Moreno (ESP), Marco Cattani (ITA), Walter Cornejo (ARG), Francis Cottegnie (BEL), Ján Csjernyik (SVK), Nico Daubenfeld (LUX), Armel Fernandez Bellon (PER), Secondo Genga (ITA), Matthias Gleichmann (GER), Gilles Guidici (FRA),Ĺke Hellström (SWE), David Hernández Molina (CUB), Joel Ibarra Padrón (CUB), Stefan Jandek (CZE), Peter J.J. de Jong (NED), Attila Kiss (HUN), Stane Korosec (SLO), Stefan Korosec (SLO), Stefan Lakatos (ROM), Valery Ivanovich Lebedev (RUS), Chiedu Maduekwa (ENG), Jan Masek (CZE), Roger Mayer (SUI), Uwe Mehlhorn (GER), Francisco J. Muńoz Moreno (ESP), Heinrich Muri (SUI), David R. Myers (USA), Mike L. Nicholson (ENG), Eric Nylander (SWE), Daniel Perry (USA), Aleksandr A. Ponomarev (RUS), Friedrich Rattinger (AUT), Les Rowley (AUS), Henry Southwell (ENG), Witoslaw Szczepankiewicz (POL), Zbigniew Szczepanski (POL), Jan Willem van Willigen (NED), Vladislav C. Dubko (BLS), Albert Hebels (NED), Antoni Schön (POL)

 

Lady International Master

Maria de los Angeles Ynchauspi Leyva (CUB).

 

Jason Bokar (USA)

International Grandmaster

.

Jacques Kuiper (NED)

International Grandmaster

.

M.A. Cánovas Perdomingo (ESP)

Senior International Master

.

Manuel J.Bescós Anzano (ESP)

Senior International Master

.

F. J. Muńoz Moreno (ESP)

International Master