. ICCF Congress, Daytona Beach, USA
|
17th to 22nd September 2000 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Title Awards |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
. . .
. .
|
. International Grandmaster C. Casabona (ITA), J.A. Copié (ARG), M. Geenen (BEL), C. Léotard (FRA), A.J. Mozzino (ARG), N. Ninov (BLG), M. Nizynski (POL), D. Olofson (SVE), A.V. Pankratov (RUS), M.P. Plomp (NLD), A. Poulsen (DEN), O. Savchak (UKR), R. Ševeček (CZE), M.R. Terteryants (RUS) . Lady International Grandmaster J. Roos (FRA) . Senior International Master M.
Bailly (PER), J.A. Barlow (RSA), E. Bhend (SWZ),
A. Bjuhr
(SVE), I.S. Brooks (ENG), U. Burgarth (GER), R.S. Callaghan (USA), R.A. Cayford
(USA), K. Chorfi (MRC), F. Cilento (ITA), M. Christoffel (SWZ),
P. Cutillas
Ripoll (ESP), Z. Dauga (LAT),
G.H. Davies (ENG),
K. Embrey (USA),
D.M. Fleetwood (USA),
J-O. Forsberg (SVE),
C.A. Frostick (ENG),
A. Gaujens (LAT),
J. Göth (CZE),
A. de Groot (NLD),
G.L. Grasso (ITA),
R.V.M. Hall (ENG),
H-J. Hofstetter (GER),
A.V. Kamenets (UKR),
J-U. Klügel (SWZ),
M. Kratochvil (CZE),
N. Kristoffel (EST),
P. Kruchem (GER),
H. Kruse (GER),
G.L. Kubach (USA),
W. Kurth (GER),
J. Mercadal Benejam
(ESP), J. Merilo (EST),
J. Meyers (USA),
W. Mooij (NLD),
A. Mrugala (CAN),
A. Mukherjee (ENG),
K-D. Müller (GER),
H. Neto (POR), S. Neuschmied (OST),
A. Nickel (GER),
A. Parnas (USA),
W. Pasko (POL),
V. Piccardo (ITA),
U.D. Pillhock (NLD),
K. Rakay (SLK),
T. Raupp (GER),
H-J. Reschke (GER),
S.A. Romanov (RUS),
M. Ronczkowski (GER),
I. Rooks (EST),
O. Sande (NOR) . International Master L.V. Alves (BRS), V. Andriulaitis (LIT), W.W. Ballantyne (USA), E.Barfoed (DEN), J.A. Barrios Troncoso (ESP), R. Basden (AUS), D. Beaumont (ARG), H. Behling (GER), G.F. Benz (ARG), P. Berclaz (SWZ), M. Bergmann (GER), G. Blomstrand (SVE), J. Boada Llombart (ESP), N. Borge (DEN), A. Bormida (ARG), O. Bouverot (FRA), A.B. Bragin (RUS), H.W. Brockbank (ENG), P. Buchnicek (CZE), O. Buraschi (ARG), J. Bures (CZE), G. Carlsson (SVE), R. Chytilek (CZE), D. Cleto Jr. (BRS), C. Coco (ITA), P.L. Coleman (ENG), T.J. Craig (SCO), C. Cruzado Duenas (ESP), A. De Vriendt (CAN), I.M. Dolgov (RUS), V.P. Dudyev (UKR), H. Edelmann (GER), J. Edwards (USA), A. Eger (GER), P. Eiben (SLK), G. Enigk (GER), R. Ericsson (SVE), F. Espejo Hava (ESP), W. Fademrecht (GER), R. Filutowski (POL), L. Forslöf (SVE), D.S. Finnie (SCO), J. Fritz (GER), W. Fuchs (GER), J.P. Garmendia (ARG), D.M. Gimenez (ARG), B. Gorokhovsky (UKR), H. Grabner (OST), G. Gunnlaugsson (ISD), A. Hagström (SVE), K-H. Hallier (GER), H. Hamann (GER), C. Hartman (SVE), M. Hedrera (ARG), P. Hietanen (FIN), W. Hobusch (GER), H. Horta (SVE), M. Hüls (GER), L. Jakobetz (HUN), K. Johansson (SVE), F. Joseph (BEL), F. Kaden (GER), P. Kariz (SLO), S. Kasperski (POL), O. Kösebay (TRK), A.P. Kulagin (RUS), H. Lachmann (GER), L. Lange (GER), C.W-M. van de Langenberg (NLD), J.B. Larsen (DEN), V. Lexa (CZE), C.F. Lobato Vildoza (ARG), G. Lucchini (SWZ), J.E.B. de Oliveira Maia (BRS), A.L. Maiorov (RUS), E.S. Martinovsky (†) (USA), A.P. Mascarenhas (BRS), W. Mathes (GER), B. Minge (NOR), R.A. Molo (ARG), H. Mößle (GER), H. Namyslo (GER), D. Nightingale (IRL), A. Novikovas (LIT), K. Piersig (GER), A. Pietrobono (ARG), H. Pigg (FIN), N.N. Poleshchuk (RUS), H. Polsterer (OST), M. Pracejus (GER), E. Prang (GER), G. Quattrocchi (ITA), A. Qwint (SVE), N. Reichel (GER), G. von Rein (GER), D. Reppmann (GER), A.A. Rezvyakov (RUS), G. Rodriguez (ARG), G. Rivas Romero (PER), M. Sampieri (ITA), A. Satici (TRK), T. Schmidt (GER), G. Schöneberg (GER), U. Schuster (GER), F. Schröder (GER), C. Sender (GER), F. Seres (NOR), B. Sjögren (SVE), A. Skulteti (GER), P.W.H. Smith (ENG), C. Sprengelmeier (GER), J. Straschewski (GER), D. Szczepankiewicz (POL), H. Tanggaard (DEN), P.L. Thompson (USA), F. Tosi (ITA), M. Träger (HUN), O. Troffiguer (FRA), A. Truupöld (EST), K. Weber (GER), T. Winckelmann (GER), W. Wood (USA), K. Wrba (GER), V.U. Yamaliev (RUS), M. Zeihser (GER) . Lady International Master M.E. Jones (ENG),
L.S.F. de Locio (ARG), A. Montag (GER), F. Petek (SLO), S. Schmidt (GER), B.
Schneider (GER) . International Arbiter I.S. Brooks (ENG), F.T. Crapper (ENG), A.A. Jones (USA), Z. Nyvlt (CZE), A.J.C. Rawlings (ENG), A. Wright (USA) |
|
.