ICCF Congress, Gjøvik, Norway

2-9 September 1995

Title Awards

 

.

.

.

 

Gjøvik Homepage

Participants

.

.

 

 

 

 

 

 

.

International Grandmaster

A.P. Korelov (RUS), S.I. Korolev (RUS), A. Lanc (SLK), R. Maliangkay (NLD), A.J. Muir (SCO), H. Olafsson (ISD), C.G. Pappier (ARG), A.F.P. Pereira (POR), R. Polaczek (BEL), R.A. Redolfi (ARG), L.M.C.P. Santos (POR), M.M. Umansky (RUS), Ziewitz (GER)

.

International Master

O. Airas (FIN), W. All (SVE), S.E. Andersen (DEN), S.T. Arzumanyan (RUS), O.N. Averkin (RUS), C. Barnett (AUS), V.D. Baturinsky (RUS), I. Bern (NOR), E. Bhend (SWZ), G. Blasberg (ARG), M.V. Blokh (RUS), A.M. Bubis (RUS), J. Bulla  (SLK), R.A. Cayford (USA), M.J. Conroy (ENG), J.A. Copié (ARG), Z. Dauga (LAT), R. Djurhuus (NOR), J. Flyckt Olsen (DEN), M. Freeman (NZD), M. Gal (UKR), J. Gather (GER), M. Geenen (BEL), H. Grabinger (GER), S. Grant (USA),  H.J. Grottke (GER), G. Hjorth (SVE), S. Hjorth (SVE), K. Hohm (GER), P. Hugentobler (SWZ), A. Ingerslev (DEN), V.P. Ivanov (RUS), B. Jäderholm (FIN), J. du Jardin (DEN), V. Jensen (DEN), I. Johansson (SVE), M.W. Johnson (ENG), J. Kaltschev (BLG), A. Kamenets (UKR), E. Kask (EST), G. Kassing (GER), N. Katishonok (LAT), A. Kazoks (LAT), B.M. Kleiman (RUS), S. Kofidis (GRC), V.A. Koltsov (RUS), E. Kotzem (GER), A. Kozlowicz (ARG), K.-H. Kraft (GER), R. Kujawski (POL), A. Kupsys (LIT), J.A. Kvamme (NOR), H.-E. Lüers (GER), Gh. Martin (ROM), K. Mayr (OST), R.A. McLeilan (USA), M.A. Melts (USA), J. Merilo (EST), R. Montecatine Rios (ESP), L.C.J.M. Mooren (NLD), W. Moser (GER), G. Müller (GER), .V.M. Mutter (RUS), R.-G. Nickel (GER), M. Nielsen (DEN), E. Nordström (SVE), V. Novikovas (LIT), K. Nyman (FIN), J. Parkkinen (FIN), N.E. Patrici (ARG), K.-M. Paul (GER), A. Podolsky (UKR), H. Polzer (GER), G.D. Pyrich (SCO), Ms.O. Rause (LAT), M.J. Read (ENG), G. Rickers (GER), U. Rinkis (LAT), A. Roca (ARG), A.J. Roisman (BLR), I. Rooks (EST), L. Rosentalis (LIT), V.G. Rukhlin (RUS), W. Rupp (OST), F. Savchur (UKR), R. Schlieder (GER), H. Schwierzy (GER), S. Sergiev (BLG), M. Smith Hansen (DEN), K.-H. Söntges (GER), J. Steckner (GER), M. Stock (GER), V.P. Tarakanov (RUS), J.-U. Trippe (GER), T. Tronhjem (DEN), V. Unglaub (GER), V. Usachiy jr. (UKR), E. Van Leeuwen (BEL), H. Veen (BEL), A.V. Voyna (UKR), C. Waagner Nielsen (DEN), U.Wedemeyer (GER)

.

International Lady Master

V. Beranova (CZE), M. Ljubicic (CRO), K. Radzikowska-Holuj (POL), J. Roos (FRA)

.

International Arbiter

E. Bösenberg (GER), H.-E. Lüers (GER), D.E. March (ENG), G. Radosztics (OST), J. Walther (GER), H.J. Wiesner (CAN)

.

.

Eckhard Lüers (GER)
International Arbiter - International Master


..

Egbert  Bösenberg (GER)

International Arbiter

.

Gerhard Radosztics (OST)

International Arbiter