. ICCF Congress, Riga, Latvia . |
19th to 24th September 1998 |
|||||||||||||||||||||||||
Title Awards |
||||||||||||||||||||||||||
. . .
. .
|
. International Grandmaster R.G. Alvarez (ARG), M.V. Blokh (RUS), L. Gostisa (SLO), J. Kivimäki (FIN), S. Kluve (GER), M. Lecroq (FRA), M. Nimtz (GER), N.E. Patrici (ARG), A. Peluso (ITA), H. Tarnowiecki (OST), B. Thorbergsson (ISD), J. Zapletal (CZE), B. Zlender (SLO)
.Lady Grandmaster I. Priedite (LAT) . International Master A.
Albano (USA), M.C. de Almeida (POR), B.N.
Arkhangelsky (RUS), H.
Arppi (FIN), M.
Bailly Badiola (PER), J.
Banet (FRA), C. Barreto Carreno (PER), O. Benagoudjil (ALG), A.H.
Bericat (ARG), G. Bertino (ITA), A.R.
Barnsley (ENG), W.F.
Bonatti (ARG), H.
Borchers (GER), G. Branding (GER), B. Brobakken (NOR), J.G. Brookes (ENG),
I.S. Brooks (ENG), F.
Calandri (ITA), J.E. Callaway (USA), G. Cardelli (ITA), K.
Chorfi (MRC), A.
Colombo (ITA), W. Conover (USA), T. Cuno (GER), P.
Cutillas Ripoll (ESP), G.H. Davies (ENG), M.
De Blasio (ITA), P.
Dusart (BEL), D.J.
Eisen (USA), S.P.
Erofeev (RUS), J. Fernández Fornés (ARG), R.W. Frederiks (NLD), J.O.
Fries Nielsen (DEN), C.A. Frostick (ENG), W. Galow (GER), P.
Garcia Corada (ESP), S. Goerlinger (FRA), C. Gatto (ITA), T.
Glowatzky (GER), A. Gonzalez Freixas (ESP), G.
Grasso (ITA), J.H.
Hansen (DEN), A. Haugen (NOR), W. Hase (GER), R. Häußler (GER), A.
Hoffmann (GER), H. Hoffmann (GER), H.J.
Hofstetter (GER), A.
Hotting (NLD), V-M.
Huuskonen (FIN), R.M.
Jacobs (USA), J. Jordan (ENG), S. Kingsø (DEN), P.
Klemettinen (FIN), J-E.
Klügel (SWZ), R. Knobel (SWZ), M.
Kratochvil (CZE), F.
Kunzelman (GER), W. Kurth (GER), J-O
Leconte (FRA), H-H.
Lemke (GER), A.
Linna (FIN), M. Lonoff (USA), D.V.
Lybin (BLR), T. Mahling (GER), V.B. Malinin (RUS), J. Mannermaa (FIN),
A. Masternak (POL), J. Mercadal Benejam (ESP), K. Mielke (GER), J.
Mihalko (HUN), A.V. Mikenas (LIT), C.P. Mokrys (GER), M. Morchat (POL), Z.
Moscicki (POL), A.K.
Mukherjee (ENG), K-D Müller (GER), W.
Müller (GER), G. Muttoni (ARG), S.
Neuschmied (OST), A. Nickel (GER), V.A. Nikitin (RUS), P. Ofstad (NOR),
V.V. Pankratov (RUS), F.
Pavoni (ITA), N.E. Pedersen (USA), M. Petrillo (ITA), V. Piccardo (ITA),
J. Pletanek (CZE), G. Poli (ITA), D. Poscente (ITA), L. Quaresma (POR), R.C.H.
Raijmaekers (NLD), A.R.
Ramirez (ARG), W. Raschewski (GER), I.
Rausis (LAT), D. Rost (GER), G. Salmins (LAT), J. Schmall (GER), M.
Schneider (GER), Dr. A. Serner (GER), L.N. Shikhirev (RUS), K.
Söderberg (FIN), P. Söderberg (SVE), M.
Stengelin (GER), T. Strand (NOR), A.J. Stuart (NLD), J. Tait (ENG), C.F.
Tears (USA), M. Terterjants (RUS), T. Thaler (SWZ), F. Thannhauser, (OST),
G. Thies (GER), M.
Tochacek (CZE), H-E. Ude (OST), K. Välkesalmi (FIN), K.J.
Verney (ENG), V.N.
Volodin (RUS), W.
Wakolbinger (OST), G. Waldhauser (OST), Wang Mong Lin (SIP), J. Watson (SCO),
G. Weinitschke (GER), W-M. Weißleder (GER), G. Windhausen (GER),
S. Winge (SVE), G. Wise (HKG), H. Wohlfahrt (OST), S. Zaric (AUS), G.
Zecha (GER), H. Zimmermann (GER), L.
Zlebcik (CZE) . Lady International Master
International Arbiter of the ICCF B.V. Bramburg (RUS), G. van den Haak (NLD), A. Huchla (POL), L. Madonia (ITA), N.N. Poleshchuk (RUS), C.A. Rinaldi (ARG), W. Sapa (POL), G. Stibal (AUS)
|
|